Tu i Teraz

Siedzę tu i teraz, a właściwie tonę w papierach i dokumentach, które nazbierałam od 10 może więcej lat. Dokumenty, zdjęcia… Dlaczego dziś ? no właśnie,

okazało się, że muszę wymienić dowód rejestracyjny samochodu, a gdzieś zniknęła karta mojego pojazdu.

Postanowiłam więc poszukać, ciekawe jak bardzo udało mi się wrócić do przeszłości. Jak wyciąganie kolejnych dokumentów przywraca pamięć danej chwili i czasu. Jak budzi emocje i uczucia pozostawione właśnie wtedy. Pokazuje, co się wydarzyło … i choć wciąż mówimy o tym, ze nie żyjemy tu i teraz … to ja pozwolę sobie temu zaprzeczyć !

Żyjemy tylko w tu i teraz, szybko zapominamy to, co było.

Być może w przeszłości żyją te osoby, które są niezadowolone z teraz, ale to tez ryzykowne stwierdzenie, bo ja jakoś nie przypisuję tej chwili szczególnie szczęśliwego znaczenia, a może chcę ją wręcz ominąć, choć to niemożliwe. 

Wyciągnęłam pudełko z papierami z okresu, który w mojej głowie zapisał się jako najbardziej rozwojowy i pełen sukcesu … dziś bezosobowy tak samo w zawartości, co i w emocjach.

Dalej było tylko gorzej, ale jakoś bardziej dynamicznie

Teraz to nie jest ważne, w całym tym bałaganie dostrzegam jak wiele robię dla tworzenia iluzji własnego życia, jak w pozornym porządku znajduję bezpieczeństwo, a jak łatwo w bałaganie wyjętym na światło dzienne tracę coś, czego nigdy nie było BEZPIECZEŃSTWO.

To, co było tworzymy tylko w umyśle, a to czym żyjemy jest tylko chwila obecna, co nasuwa pewną tezę … odniosę ją do siebie

ZDOBYWAM DOŚWIADCZENIA WCZORAJ, Z KTÓRYCH NIE KORZYSTAM DZIŚ !

Ot, takie sobie porządki

Najciekawsze w tym całym bałaganie jest to, że kartę mojego pojazdu ma mój brat, a poszukiwanie jej było zbyteczne …

Ale czy na pewno zbyteczne ? w końcu cały iluzoryczny porządek zamienił się w prawdę, którą można ułożyć/ porządkować w sposób, który przecież odnosi się do tu i teraz.

Tu i teraz wiem, że nie da się niczego schować, by poczuć się bardziej bezpiecznie, można jednak wyjąć to co pozornie oddala ciebie od tego, co jest tu.

DOŚWIADCZENIA Z DZIŚ, MOGĄ ZMIENIĆ TO, CO WYDARZYŁO SIĘ WCZORAJ.