Zdradzasz ...

Zdradzasz ? czy zostałeś zdradzony ?

ZDRADA to bardzo głębokie pojęcie, bo czym też jest zdrada?

I czy w ogóle istnieje poza pojęciem, które stanowi system pewnych życiowych wartości ?

Nasuwa się jedno, - zdrada partnerska i to będzie najlepsze określenie, bo czy w jednym momencie nie zdradzamy ? przyjaciół, partnera, rodziny, a w istocie samych Siebie?

Co jest podłożem, że „decydujemy” lub pewne okoliczności sprzyjają temu, by ,,zdradzić''?

Dużo tych znaków zapytania i dużo też wątków zdrady, którą można rozłożyć na wiele drobnych elementów. Nie chcę jednak tego robić, a chcę zauważyć, że zdrada ma podłoże tylko i wyłącznie dyktowane przez nasze zranione „JA” ta druga strona, tak cierpiąca w tym układzie pokazuje tylko cierpienie, które nosimy w sobie.

Jeśli podłożem zdrady może być wewnętrzne cierpienie, doprowadzisz podświadome do tego, by druga strona prędzej, czy później się o tym dowiedziała, licząc na ukojenie.

Gdyż podświadomie chcesz zadać Sobie karę, której w pełni doświadczysz … Dokładnie to, co jest podłożem Twojego cierpienia. Kara z pewnością jest cierpieniem, a nie ukojeniem, choć często wydaje się inaczej , a wina tym bardziej …. można rozpisać schemat zdrady, dzieląc ją na

Zdradę w związku małżeńskim. Zdradę w związku partnerskim. Zdradę w przyjaźni… itd.

Ale PO CO ?

Zdrada to nic innego jak zdrada, zastanów się jak bardzo pogwałciłeś Siebie, jak bardzo Siebie nie lubisz, że Sobie to robisz … ZDRADZAJĄC  

W efekcie budujesz podświadomą winę, co zapewne zakończysz karą.

Taka to prosta zasada, która do niczego nie prowadzi.

Nasuwa się pytanie ! czy nic nie można zmienić ?

Można… bądź odważny, -najpierw decyduj … ZAKOŃCZ, potem zmień i dokonaj kolejnych ŚWIADOMYCH wyborów …Nie pozwól, by okoliczności decydowały za Ciebie, bo na poczuciu krzywdy i winy doświadczysz tylko kary, a chyba nie o to chodzi .

I oto prosta definicja ZDRADY

Nie chcesz decydować… bo chcesz lub musisz tego wszystkiego doświadczyć.

PS. Kiedy po… podejmujesz decyzję o terapii, niezależnie, czy zdradzasz, czy zostałeś zdradzony z gruntu skazujesz się na niepowodzenie, gdyż widzisz tylko skutek, a nie widzisz przyczyny. Ona zawsze czerpie swój początek w ranie, która powstała w głębi Twojego JA i tylko tam może dojść to uzdrowienia.