Światło, jako fala elektromagnetyczna dociera do nas ze słońca, wnika w nas za pośrednictwem skóry i oczu sygnał ten dość szybko rejestruje nasz mózg. Kolor jest tą samą energią tylko w mniejszym natężeniu. Wywołuje reakcję na to, co rejestrują nasze oczy.  Kolor to nic innego jak odbite światło,- widzimy je jak również czujemy, poprzez nasze zmysły. Kolory ciepłe mają wysoką energię i są najdłuższą falą ze wszystkich barw widzialnych. Chłodne niebieskie i fioletowe barwy mają niższą energię i co za tym idzie krótszą falę.  Kolor to nic innego jak światło, pasywna energia słońca nie ma, więc wątpliwości, że ma oddziaływanie na nas.

Czy kolory odgrywają w naszym życiu kluczową rolę?

Większość otaczających nas rzeczy coś dla nas znaczy, ma większe lub mniejsze znaczenie.

Od kolorów wiele w naszym życiu zależy, mówią do nas jak i przez nas przemawiają. Zwróć uwagę,- językiem koloru jest mowa nastroju. Nasze samopoczucie poprawia się wiosną,

kiedy jest więcej słońca i więcej kolorów wkoło nas, nasze wibracje rosną, a my jesteś bardziej aktywni.

Dowiedz się, jaki wpływ i znaczenia mają poszczególne barwy, jak przemawia przez nas kolor naszego urodzenia. 

 

 

Biel >> czytaj więcej

Czerwień >> czytaj więcej

Pomarańcz >> czytaj więcej

Sardynia południowa, - Zaprasza
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
2012 © Wszystkie prawa zastrzeżone Koloroskop.com.pl Kopiowanie części lub całości publikacji bez wiedzy i zgody autorów zabronione. KOLOROSKOP® Colourscope® Dar Kolorów®, oraz związany z tym: towar,usługi, książki, druki, czasopisma, diagram koloru, prawo autorskie oraz wydawnicze, działalność kulturalna, odbitki, są zastrzeżone prawem rejestracji, również na terenie UE.