Biel, którą widzą nasze oczy jest niczym innym jak najjaśniejszym odcieniem szarości.
Ma znaczenie również temperatura koloru białego, może mieć ona odcień zimny o zabarwieniu niebieskawym lub ciepły o zabarwieniu żółtym. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie, które wybieramy do pomieszczeń, czy lepszą barwą światła jest zimny czy ciepły odcień. To wpływa na nasze samopoczucie, w działalności zawodowej również na pracowników i klientów. Zdecydowanie barwa wpływa na prezentowany asortyment jak i na samopoczucie kupujących.

Sama biel świetnie łączy się ze wszystkimi kolorami, zarówno ciepłymi jak i zimnymi odcieniami kolorów. Biały zawiera wszystkie kolory w sobie i dlatego jako jeden z nielicznych nie ukazuje się w tęczy i jako jedyny kolor nie pochłania, a odbija światło.

W Polsce biała suknia jest symbolem czystości i niewinności. Panna Młoda w białej sukni idzie do ślubu. W białym kolorze podaje się zazwyczaj dzieci do chrztu. Koloratka księży również jest w białym kolorze to symbol zmartwychwstania.

Kolor biały oprócz zielonego najczęściej używany jest przez lekarzy i farmaceutów

W białym kolorze przedstawiane są postacie świętych, białe światło symbolizuje czystość i anielską energię.

Z drugiej strony biel symbolizuje pustkę, brak jak również nieobecność życia.
Górskie szczyty, lodowce kojarzą się z trudem przeżycia.

Biała energia i mowa koloru.
 
 Kolor ten ma ochronny wpływ dla naszego ciała. Mówisz tym samym do innych podziwiaj, oglądaj, ale zbyt mocno się do mnie nie zbliżaj. Wpływa też na psychikę, - gorącym klimacie daje poczucie świeżości i wpływa chłodząco. Możemy też ubierać się na biało gdyż brud jest widoczny na białych ubraniach, możemy pod tym kolorem skrywać “brud psychiczny, bo odwrócić od niego uwagę również własną.
Nadmierna biel i bezkres bieli (np. na wyprawach u podróżników) szczególnie, gdy jest mało światła słonecznego powoduje depresję i nerwice Nadmierne stosowanie bieli w ubiorze i we wnętrzach, wyraża naszą wewnętrzną potrzebę ucieczki i ukrycia się przed innymi i sobą samym. Jeśli uwielbiasz biały kolor nie potrzebujesz z niego rezygnować, zadbaj o dodatki w odcieniach innych barw.

Sardynia południowa, - Zaprasza
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
2012 © Wszystkie prawa zastrzeżone Koloroskop.com.pl Kopiowanie części lub całości publikacji bez wiedzy i zgody autorów zabronione. KOLOROSKOP® Colourscope® Dar Kolorów®, oraz związany z tym: towar,usługi, książki, druki, czasopisma, diagram koloru, prawo autorskie oraz wydawnicze, działalność kulturalna, odbitki, są zastrzeżone prawem rejestracji, również na terenie UE.