Kolor pomarańczowy łączy barwę czerwieni i żółci. Dlatego też jest kolorem podrzędnym, nazwa została mu nadana od owocu – pomarańczy i często jest używana, jako oranż. Kolor ten należy do barwy ciepłej, aktywnej i jaskrawej. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza w nas dobry nastrój i kojarzy się z żywnością. To barwa często wykorzystywana w restauracjach i punktach usługowych, gdyż uprzyjemnia czas i zachęca do ponownego odwiedzenia miejsca.

 

Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego podejścia do życia. Jest to barwa pozytywnych myśli, motywuje do działania, podnosi poczucie własnej wartości.
Osoba, która wybiera kolor pomarańczowy jest kompetentna dobrze zorganizowana, jednocześnie bardzo aktywna i niecierpliwa. Kolor ten to atrybut smakosza, człowieka, który ceni i dostrzega własną wartość i bierze z życia to, co najlepsze, nie zrażają go też porażki.


Osoby z tą energią sprawdzą się, jako architekci, projektanci lub handlowcy, znajdą w swojej pracy spełnienie. Sami dla siebie są inspiracją i napędem - ich cel to wykonać zadanie i tego celu potrzebują zawsze w życiu. Kochają porządek, nie znoszą nieładu ani w domu, ani w pracy - przyprawia ich on o depresję.


Ta barwa jest domeną osób porywczych i szybko działających, symbolizuje siłę, ogień, pobudzenie, przedsiębiorczość.


Z drugiej strony to również kolor dobrych wspomnień kojarzy się z zachodemi słońca, a więc z miłymi wspomnieniami z wakacji.


W wystroju wnętrz symbolizuje słońce i radość. Sprzyja dobremu nastrojowi. Kolor pomarańczowy we wnętrzu rozświetli dom, a latem przywoła klimat ciepłych krajów. Wnętrze, w którym na dobre zagościł kolor pomarańczowy, to akumulator energii dla spragnionych słońca.Sardynia południowa, - Zaprasza
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
2012 © Wszystkie prawa zastrzeżone Koloroskop.com.pl Kopiowanie części lub całości publikacji bez wiedzy i zgody autorów zabronione. KOLOROSKOP® Colourscope® Dar Kolorów®, oraz związany z tym: towar,usługi, książki, druki, czasopisma, diagram koloru, prawo autorskie oraz wydawnicze, działalność kulturalna, odbitki, są zastrzeżone prawem rejestracji, również na terenie UE.